Vishay/Dale RLR32C4R99FRB14
RLR32C4R99FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4R99FRB14
Brief Description
RES 4.99 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4R99FRB14.pdf
Availability of RLR32C4R99FRB14
QUANTITY
RLR32C4R99FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4R99FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C4R99FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4R99FRB14
Related LinksRLR32C4, RLR32C4R99FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4R99FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C4R99FRB14
IC 2.55V ACT HI 20% SOT23 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 185MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf