Vishay/Dale RLR32C5621FPB14
RLR32C5621FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5621FPB14
Brief Description
RES 5.62K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5621FPB14.pdf
Availability of RLR32C5621FPB14
QUANTITY
RLR32C5621FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5621FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C5621FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5621FPB14
Related LinksRLR32C5, RLR32C5621FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5621FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C5621FPB14
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
RES 1K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
XFRMR 200UH 4A 0.10A POE/PD datasheet.pdf
RES MO 1W 0.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 3M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf