Vishay/Dale RLR32C5622FMRE6
RLR32C5622FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5622FMRE6
Brief Description
RES 56.2K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5622FMRE6.pdf
Availability of RLR32C5622FMRE6
QUANTITY
RLR32C5622FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5622FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C5622FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5622FMRE6
Related LinksRLR32C5, RLR32C5622FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5622FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C5622FMRE6
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 2.25"L X 1.13"W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE PRESS datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 100NS 44PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMA datasheet.pdf
XFRMR ADSL 1.2:1 3.96MH T/H datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf