Vishay/Dale RLR32C6191FMBSL
RLR32C6191FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6191FMBSL
Brief Description
RES 6.19K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6191FMBSL.pdf
Availability of RLR32C6191FMBSL
QUANTITY
RLR32C6191FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6191FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6191FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6191FMBSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6191FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6191FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C6191FMBSL
IC SRAM 4MBIT 55NS 32SOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-SON datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DGTL POT 1CH 10K 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 33A 400W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN HDR PLUG datasheet.pdf
R/A(M)JUMPER RG-178 500MM NAT datasheet.pdf