Panasonic Electronic Components ERJ-S1DJ122U
ERJ-S1DJ122U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DJ122U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DJ122U.pdf
Availability of ERJ-S1DJ122U
QUANTITY
ERJ-S1DJ122U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DJ122U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DJ122U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DJ122U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DJ122U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DJ122U Details Description
Related parts for ERJ-S1DJ122U
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
INPUT MODULE 64 DIGITAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 84FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1.28MB FLASH 144LQF datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
ER 6C 3#4 3#16 SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 10 V datasheet.pdf