Vishay/Dale RLR32C62R0GRRSL
RLR32C62R0GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C62R0GRRSL
Brief Description
RES 62 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C62R0GRRSL.pdf
Availability of RLR32C62R0GRRSL
QUANTITY
RLR32C62R0GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C62R0GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C62R0GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C62R0GRRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C62R0GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C62R0GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C62R0GRRSL
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASP-BB5221087I1 datasheet.pdf
0805 680K J62 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W T18 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL2109050 datasheet.pdf
DCL10(T)G datasheet.pdf
36CKT IPASS TO SATA IPASS ON BP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC 1.8W WR datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf