Vishay/Dale RLR32C6802GPRSL
RLR32C6802GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6802GPRSL
Brief Description
RES 68K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6802GPRSL.pdf
Availability of RLR32C6802GPRSL
QUANTITY
RLR32C6802GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6802GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6802GPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6802GPRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6802GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6802GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C6802GPRSL
OSC XO 11.0592MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 25MA SOT23 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SSOP datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCODER LIN SGL CHIP 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
VA-JBX SHELL FC-2-G-R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf