Vishay/Dale RLR32C6813FRBSL
RLR32C6813FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6813FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6813FRBSL.pdf
Availability of RLR32C6813FRBSL
QUANTITY
RLR32C6813FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6813FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6813FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6813FRBSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6813FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6813FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C6813FRBSL
DAUGHTER BOARD W/ANTENNA 868MHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RESISTOR 5.1K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 35A TO-220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf