Vishay/Dale RLR32C7502FMRE6
RLR32C7502FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C7502FMRE6
Brief Description
RES 75K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C7502FMRE6.pdf
Availability of RLR32C7502FMRE6
QUANTITY
RLR32C7502FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C7502FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C7502FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C7502FMRE6
Related LinksRLR32C7, RLR32C7502FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C7502FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C7502FMRE6
RES SMD 6.2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
13P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
WIRE HOLD DOWN PLUNGER datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
WPS-M63 PVC CABLE GLAND datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
SIGN ID RATINGS 1.97"DIA RED/WHT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf