Vishay/Dale RLR32C75R0GMB14
RLR32C75R0GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C75R0GMB14
Brief Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C75R0GMB14.pdf
Availability of RLR32C75R0GMB14
QUANTITY
RLR32C75R0GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C75R0GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C75R0GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C75R0GMB14
Related LinksRLR32C7, RLR32C75R0GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C75R0GMB14 Details Description
Related parts for RLR32C75R0GMB14
IDC CABLE - MCS26K/MC26F/MCS26K datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 160MA 60V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 3.3V 150PPM SMD datasheet.pdf
DISPLAY 1DIGIT ORN CA 0.28" datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 36POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf