Vishay/Dale RLR32C75R0GRBSL
RLR32C75R0GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C75R0GRBSL
Brief Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C75R0GRBSL.pdf
Availability of RLR32C75R0GRBSL
QUANTITY
RLR32C75R0GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C75R0GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C75R0GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C75R0GRBSL
Related LinksRLR32C7, RLR32C75R0GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C75R0GRBSL Details Description
Related parts for RLR32C75R0GRBSL
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
BACKSHELL DB37 45DEG METAL SHLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 280MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 2500W datasheet.pdf
DSUB FEMALE SCREW LOCK CAD datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 125VAC WT FLAT RED datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 950MA 785 MOHM datasheet.pdf