Vishay/Dale RLR32C75R0GRRE6
RLR32C75R0GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C75R0GRRE6
Brief Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C75R0GRRE6.pdf
Availability of RLR32C75R0GRRE6
QUANTITY
RLR32C75R0GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C75R0GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C75R0GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C75R0GRRE6
Related LinksRLR32C7, RLR32C75R0GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C75R0GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C75R0GRRE6
CONN CRIMP TERM FEMALE 16-18AWG datasheet.pdf
CONN HEADER VH TOP 8POS 3.96MM datasheet.pdf
IC ADC SIGNAL COND 3/5V 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 280POS VERT PCB datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 1200V TO-93 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/21/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf