Vishay/Dale RLR32C8060FPR64
RLR32C8060FPR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8060FPR64
Brief Description
RES 806 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8060FPR64.pdf
Availability of RLR32C8060FPR64
QUANTITY
RLR32C8060FPR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8060FPR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C8060FPR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8060FPR64
Related LinksRLR32C8, RLR32C8060FPR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8060FPR64 Details Description
Related parts for RLR32C8060FPR64
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-ST datasheet.pdf
POT 20K OHM CERM 2W +/-100 PPM datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.001MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf