Vishay/Dale RLR32C8063FMBSL
RLR32C8063FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8063FMBSL
Brief Description
RES 806K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8063FMBSL.pdf
Availability of RLR32C8063FMBSL
QUANTITY
RLR32C8063FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8063FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C8063FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8063FMBSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C8063FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8063FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C8063FMBSL
CAP TANT 0.22UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR 28BIT CHAN LINK 56TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V CH 1812 datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf