Vishay/Dale RLR32C80R6FRB14
RLR32C80R6FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C80R6FRB14
Brief Description
RES 80.6 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C80R6FRB14.pdf
Availability of RLR32C80R6FRB14
QUANTITY
RLR32C80R6FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C80R6FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C80R6FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C80R6FRB14
Related LinksRLR32C8, RLR32C80R6FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C80R6FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C80R6FRB14
IC PLD 7NS 28PLCC datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 120 OHM 5% AXL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A POWER33 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM MODULE datasheet.pdf
RES 0.178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 0.45A TO92-3 datasheet.pdf
CARD EDGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.82 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
Quad, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/∑C On-chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf