Vishay/Dale RLR32C8201GMB14
RLR32C8201GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8201GMB14
Brief Description
RES 8.2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8201GMB14.pdf
Availability of RLR32C8201GMB14
QUANTITY
RLR32C8201GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8201GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C8201GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8201GMB14
Related LinksRLR32C8, RLR32C8201GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8201GMB14 Details Description
Related parts for RLR32C8201GMB14
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 562 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
MODULE DIODE 60V 400A ADDAPAK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC datasheet.pdf
WALL ADAPTER POWER SUPPLY 6.5VDC datasheet.pdf