Vishay/Dale RLR32C8202GPBSL
RLR32C8202GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8202GPBSL
Brief Description
RES 82K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8202GPBSL.pdf
Availability of RLR32C8202GPBSL
QUANTITY
RLR32C8202GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8202GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C8202GPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8202GPBSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C8202GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8202GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C8202GPBSL
MODULE PLUG-IN PIC18F4431 datasheet.pdf
CONN BOX RCPT 160POS DL .05 VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SOCKET CONTACT FOR MSTBC PLUG datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
BG STTSHLD 6X10" 100EA datasheet.pdf
T-3 1 4 BULB SOCKET BAYONET datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf