Vishay/Dale RLR32C8203GPBSL
RLR32C8203GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8203GPBSL
Brief Description
RES 820K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8203GPBSL.pdf
Availability of RLR32C8203GPBSL
QUANTITY
RLR32C8203GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8203GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C8203GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8203GPBSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C8203GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8203GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C8203GPBSL
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
PLIERS ELEC ROUND NOSE 4.75" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 190MA SOT54 datasheet.pdf
IC ADC W/MICROCTRLR 64-TQFP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SO datasheet.pdf
RELAY SSR 75A 660VAC RAND DC IN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf