Vishay/Dale RLR32C82R0GMRSL
RLR32C82R0GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C82R0GMRSL
Brief Description
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C82R0GMRSL.pdf
Availability of RLR32C82R0GMRSL
QUANTITY
RLR32C82R0GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C82R0GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C82R0GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C82R0GMRSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C82R0GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C82R0GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C82R0GMRSL
CONN HR10A JACK 12POS MALE datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 2A 50LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" .50MM 12POS datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf