Vishay/Dale RLR32C8R20GRBSL
RLR32C8R20GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8R20GRBSL
Brief Description
RES 8.2 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8R20GRBSL.pdf
Availability of RLR32C8R20GRBSL
QUANTITY
RLR32C8R20GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8R20GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C8R20GRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8R20GRBSL
Related LinksRLR32C8, RLR32C8R20GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8R20GRBSL Details Description
Related parts for RLR32C8R20GRBSL
MODULE AC SWITCH RECEIVER 315MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC REG BCK 2.3V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf