Vishay/Dale RLR32C9310FPBSL
RLR32C9310FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9310FPBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 931 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9310FPBSL.pdf
Availability of RLR32C9310FPBSL
QUANTITY
RLR32C9310FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9310FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C9310FPBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9310FPBSL
Related LinksRLR32C9, RLR32C9310FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9310FPBSL Details Description
Related parts for RLR32C9310FPBSL
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-16AWG #4 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
RES 0.143 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf