Vishay/Dale RLR32C9312FMRSL
RLR32C9312FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9312FMRSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9312FMRSL.pdf
Availability of RLR32C9312FMRSL
QUANTITY
RLR32C9312FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9312FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C9312FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9312FMRSL
Related LinksRLR32C9, RLR32C9312FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9312FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C9312FMRSL
LABEL S LAM VNL GRN 2.00 X 2.44" datasheet.pdf
IC CTRLR/MOSFET 130KHZ SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
GTC THERMO INPUT VOLTAGE OUTPT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 953 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
T4012, 2N/C, FLAT ACTUATOR datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf