Vishay/Dale RLR32C9763FMB14
RLR32C9763FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9763FMB14
Brief Description
RES 976K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9763FMB14.pdf
Availability of RLR32C9763FMB14
QUANTITY
RLR32C9763FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9763FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C9763FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9763FMB14
Related LinksRLR32C9, RLR32C9763FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9763FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C9763FMB14
CONN HEADER 18POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X500MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf