Rohm Semiconductor RLZTE-113.9B
RLZTE-113.9B picture photo
Mfg. Part Number
RLZTE-113.9B
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 500MW LL34
Datasheet Download
RLZTE-113.9B.pdf
Availability of RLZTE-113.9B
QUANTITY
RLZTE-113.9B Order Process
Ship out your order
Specifications of RLZTE-113.9B
Internal Part NumberEIS-RLZTE-113.9B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±3%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Supplier Device PackageLL-34
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLZTE-113.9B
Related LinksRLZTE-, RLZTE-113.9B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RLZTE-113.9B Details Description
Related parts for RLZTE-113.9B
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC OUT COMP/OPAMP COMBO 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 11POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
LENS TIR W/HLDR NARROW SPOT LZC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf