Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZ-12S(72)
RM15WTRZ-12S(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZ-12S(72)
Brief Description
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
RM15WTRZ-12S(72).pdf
Availability of RM15WTRZ-12S(72)
QUANTITY
RM15WTRZ-12S(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZ-12S(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZ-12S(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZ-12S(72)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZ-12S(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZ-12S(72) Details Description
Related parts for RM15WTRZ-12S(72)
IDC CABLE - HSC30H/AE30M/HPL30H datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP MICA 750PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/YEL 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
ISOLATED AMP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf