Susumu RM2012A-202/104-PBVW10
RM2012A-202/104-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012A-202/104-PBVW10
Brief Description
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805
Datasheet Download
RM2012A-202/104-PBVW10.pdf
Availability of RM2012A-202/104-PBVW10
QUANTITY
RM2012A-202/104-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012A-202/104-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM2012A-202/104-PBVW10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k, 100k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012A-202/104-PBVW10
Related LinksRM2012A-202, RM2012A-202/104-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012A-202/104-PBVW10 Details Description
Related parts for RM2012A-202/104-PBVW10
RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
DRIVER MOD PULSE TRANS PRINT datasheet.pdf
OPTO RELAY 2CH 8SMD datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO204AL datasheet.pdf