Susumu RM2012B-102/503-PBVW10
RM2012B-102/503-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012B-102/503-PBVW10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805
Datasheet Download
RM2012B-102/503-PBVW10.pdf
Availability of RM2012B-102/503-PBVW10
QUANTITY
RM2012B-102/503-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012B-102/503-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM2012B-102/503-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012B-102/503-PBVW10
Related LinksRM2012B-102, RM2012B-102/503-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012B-102/503-PBVW10 Details Description
Related parts for RM2012B-102/503-PBVW10
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 2.5V 10% 1210 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7S 1206 datasheet.pdf
CONN HOUSING 6COND datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
LED 1/2" DOME YLW 24VDC LEAD datasheet.pdf