Susumu RM2012B-104/204-NWWP10
RM2012B-104/204-NWWP10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012B-104/204-NWWP10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805
Datasheet Download
RM2012B-104/204-NWWP10.pdf
Availability of RM2012B-104/204-NWWP10
QUANTITY
RM2012B-104/204-NWWP10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012B-104/204-NWWP10
Internal Part NumberEIS-RM2012B-104/204-NWWP10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k, 200k
Tolerance±0.05%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012B-104/204-NWWP10
Related LinksRM2012B-104, RM2012B-104/204-NWWP10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012B-104/204-NWWP10 Details Description
Related parts for RM2012B-104/204-NWWP10
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END 1M datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 30W datasheet.pdf