Hirose Electric Co Ltd RM24TR-31S(71)
RM24TR-31S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM24TR-31S(71)
Brief Description
CONN RCPT 31POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
RM24TR-31S(71).pdf
Availability of RM24TR-31S(71)
QUANTITY
RM24TR-31S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM24TR-31S(71)
Internal Part NumberEIS-RM24TR-31S(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM24TR-31S(71)
Related LinksRM24TR-, RM24TR-31S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM24TR-31S(71) Details Description
Related parts for RM24TR-31S(71)
CAP CER 75PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI6 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL D 20DHVQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
5W1 F SC 10 AMP POWER THRU HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Dual-Channel Digital Isolators IC datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf