Sullins Connector Solutions RMA28DTMH
RMA28DTMH picture photo
Mfg. Part Number
RMA28DTMH
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RMA28DTMH.pdf
Availability of RMA28DTMH
QUANTITY
RMA28DTMH Order Process
Ship out your order
Specifications of RMA28DTMH
Internal Part NumberEIS-RMA28DTMH
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMA28DTMH
Related LinksRMA2, RMA28DTMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMA28DTMH Details Description
Related parts for RMA28DTMH
CONN PLUG 18MM 3POS IP67 W/PIN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SS 2048X36 7-5NS 128TQFP datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SHOULDER BUSHING (24853) datasheet.pdf
IC DSP SHARK 200MHZ 88LFCSP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS SLDR R/A datasheet.pdf