Sullins Connector Solutions RMC15DREN-S13
RMC15DREN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DREN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RMC15DREN-S13.pdf
Availability of RMC15DREN-S13
QUANTITY
RMC15DREN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DREN-S13
Internal Part NumberEIS-RMC15DREN-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DREN-S13
Related LinksRMC15D, RMC15DREN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DREN-S13 Details Description
Related parts for RMC15DREN-S13
CONN HEADER 24POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 118.65VC DO15 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP5900TL-3.0 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf