Sullins Connector Solutions RMC15DRYN-S734
RMC15DRYN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DRYN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RMC15DRYN-S734.pdf
Availability of RMC15DRYN-S734
QUANTITY
RMC15DRYN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DRYN-S734
Internal Part NumberEIS-RMC15DRYN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DRYN-S734
Related LinksRMC15DR, RMC15DRYN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DRYN-S734 Details Description
Related parts for RMC15DRYN-S734
SWITCH PIN SPDT 10A STR PCB 125V datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.2A SOT-563F datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNT VS-A-F-IP67 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IO NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN SOCKET LGA 1155POS datasheet.pdf