Vishay/Dale RLR32C2R49FRB14
RLR32C2R49FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2R49FRB14
Brief Description
RES 2.49 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2R49FRB14.pdf
Availability of RLR32C2R49FRB14
QUANTITY
RLR32C2R49FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2R49FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2R49FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.49
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2R49FRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2R49FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2R49FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2R49FRB14
IC BUFFER RECEIVE T1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 20POS BLACK datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.7V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2S VFN datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DPDT LEAD FREE SWITCH DC - 6GHZ datasheet.pdf
CAP CER 200PF 15KV datasheet.pdf