Sullins Connector Solutions RMC26DREF-S734
RMC26DREF-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC26DREF-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET
Datasheet Download
RMC26DREF-S734.pdf
Availability of RMC26DREF-S734
QUANTITY
RMC26DREF-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC26DREF-S734
Internal Part NumberEIS-RMC26DREF-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions52
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC26DREF-S734
Related LinksRMC26DR, RMC26DREF-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC26DREF-S734 Details Description
Related parts for RMC26DREF-S734
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 2% 100V 2220 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC CMEMS 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf