Sullins Connector Solutions RMC50DRYI-S734
RMC50DRYI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC50DRYI-S734
Datasheet Download
RMC50DRYI-S734.pdf
Availability of RMC50DRYI-S734
QUANTITY
RMC50DRYI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC50DRYI-S734
Internal Part NumberEIS-RMC50DRYI-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC50DRYI-S734
Related LinksRMC50DR, RMC50DRYI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC50DRYI-S734 Details Description
Related parts for RMC50DRYI-S734
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V 2EK/91 AR UC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.3V OD SSOP3 datasheet.pdf
KIT 2 M10 SCREWS & 2 LOCKWAS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf