Stackpole Electronics Inc. RMCF0603FT6K34
RMCF0603FT6K34 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0603FT6K34
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RMCF0603FT6K34.pdf
Availability of RMCF0603FT6K34
QUANTITY
RMCF0603FT6K34 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0603FT6K34
Internal Part NumberEIS-RMCF0603FT6K34
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0603FT6K34
Related LinksRMCF060, RMCF0603FT6K34 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0603FT6K34 Details Description
Related parts for RMCF0603FT6K34
RES SMD 825K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 315MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 68POS SMD KEY datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X10MM datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf