Stackpole Electronics Inc. RMCF0805FT22R1
RMCF0805FT22R1 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805FT22R1
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805FT22R1.pdf
Availability of RMCF0805FT22R1
QUANTITY
RMCF0805FT22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805FT22R1
Internal Part NumberEIS-RMCF0805FT22R1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805FT22R1
Related LinksRMCF080, RMCF0805FT22R1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805FT22R1 Details Description
Related parts for RMCF0805FT22R1
FIXED IND 47UH 800MA 390 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 30' NM SMA MALE datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
13+13 WAY MV PC-TAIL W BACKSHELL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf