Stackpole Electronics Inc. RMCF0805JT9M10
RMCF0805JT9M10 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805JT9M10
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805JT9M10.pdf
Availability of RMCF0805JT9M10
QUANTITY
RMCF0805JT9M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805JT9M10
Internal Part NumberEIS-RMCF0805JT9M10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805JT9M10
Related LinksRMCF080, RMCF0805JT9M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805JT9M10 Details Description
Related parts for RMCF0805JT9M10
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 375MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 13PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO HNG LVR datasheet.pdf
CIR 17C 17#16 FR PIN PLUG datasheet.pdf
.110 FASTIN-ON REC. datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 120" datasheet.pdf