Stackpole Electronics Inc. RMCF1210FT332K
RMCF1210FT332K picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210FT332K
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
RMCF1210FT332K.pdf
Availability of RMCF1210FT332K
QUANTITY
RMCF1210FT332K Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210FT332K
Internal Part NumberEIS-RMCF1210FT332K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210FT332K
Related LinksRMCF121, RMCF1210FT332K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210FT332K Details Description
Related parts for RMCF1210FT332K
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 128MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 2.63V 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf