Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT34K8
RMCF2010FT34K8 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT34K8
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT34K8.pdf
Availability of RMCF2010FT34K8
QUANTITY
RMCF2010FT34K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT34K8
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT34K8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRMCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT34K8
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT34K8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT34K8 Details Description
Related parts for RMCF2010FT34K8
FIXED IND 1UH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPST/NC 16A QC TER datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 8-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0606 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V C0J RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 10.7MHZ CMOS SMD datasheet.pdf