Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT619R
RMCF2010FT619R picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT619R
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT619R.pdf
Availability of RMCF2010FT619R
QUANTITY
RMCF2010FT619R Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT619R
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT619R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT619R
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT619R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT619R Details Description
Related parts for RMCF2010FT619R
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 1MHZ 8SO datasheet.pdf
SHELF AC POWER 3POS datasheet.pdf
THERMAL BONDING FILM 4" X 72YD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT I2C/SRL 94.4K 16WLP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
LED GRN/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf