Stackpole Electronics Inc. RMCF2512FT13K7
RMCF2512FT13K7 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2512FT13K7
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RMCF2512FT13K7.pdf
Availability of RMCF2512FT13K7
QUANTITY
RMCF2512FT13K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2512FT13K7
Internal Part NumberEIS-RMCF2512FT13K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2512FT13K7
Related LinksRMCF251, RMCF2512FT13K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2512FT13K7 Details Description
Related parts for RMCF2512FT13K7
VARISTOR 462V 40KA CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 300W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50K OHM 225W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf