TE Connectivity Raychem Cable Protection RMK-18X50-A4
RMK-18X50-A4 picture photo
Mfg. Part Number
RMK-18X50-A4
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
RMK-18X50-A4.pdf
Availability of RMK-18X50-A4
QUANTITY
RMK-18X50-A4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMK-18X50-A4
Internal Part NumberEIS-RMK-18X50-A4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesRMK
Packaging36 per Sheet
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.71" x 1.97" (18mm x 50mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsInk Jet Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMK-18X50-A4
Related LinksRMK-18, RMK-18X50-A4 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
RMK-18X50-A4 Details Description
Related parts for RMK-18X50-A4
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC ENCODER LINEAR 20-TSSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 6 OHM 1000MA 0603 datasheet.pdf
IC AMOLED DVR DUAL 300MA 10SON datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL 16HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
LOAD SW W/CONTROLLED SLEW RATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf