Vishay/Dale RN50C1070FRSL
RN50C1070FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C1070FRSL
Brief Description
RES 107 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C1070FRSL.pdf
Availability of RN50C1070FRSL
QUANTITY
RN50C1070FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C1070FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C1070FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C1070FRSL
Related LinksRN50C1, RN50C1070FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C1070FRSL Details Description
Related parts for RN50C1070FRSL
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XX1000-QT-0G0T datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf