Vishay/Dale RN50C30R1FBSL
RN50C30R1FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C30R1FBSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C30R1FBSL.pdf
Availability of RN50C30R1FBSL
QUANTITY
RN50C30R1FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C30R1FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C30R1FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C30R1FBSL
Related LinksRN50C3, RN50C30R1FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C30R1FBSL Details Description
Related parts for RN50C30R1FBSL
DIODE MODULE 1.6KV 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 150A DO205 datasheet.pdf
CAP CER 8000PF 400VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.4V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf