Vishay/Dale RN50C3402FBSL
RN50C3402FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3402FBSL
Brief Description
RES 34K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3402FBSL.pdf
Availability of RN50C3402FBSL
QUANTITY
RN50C3402FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3402FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3402FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3402FBSL
Related LinksRN50C3, RN50C3402FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3402FBSL Details Description
Related parts for RN50C3402FBSL
IC MCU 8BIT 7.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SD VIDEO FILTER ULP 16LFCSP datasheet.pdf
DIODE 1.5A 600V KBPM datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGED W/PIN datasheet.pdf
MINIFIT JR. PLUG HSG 3POS V-0 datasheet.pdf
POWER EDGE 4 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf