Vishay/Dale RN50C3570FB14
RN50C3570FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3570FB14
Brief Description
RES 357 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3570FB14.pdf
Availability of RN50C3570FB14
QUANTITY
RN50C3570FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3570FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3570FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3570FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3570FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3570FB14 Details Description
Related parts for RN50C3570FB14
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC AMP RF GP 3600MHZ 6.2V SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TXRX LIN BUS BIDIRECT 8SOIC datasheet.pdf
RES 442 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
GDT 90V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
TRANS PWR LDMOS 300W SOT502 datasheet.pdf