Vishay/Dale RN50C4420FB14
RN50C4420FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4420FB14
Brief Description
RES 442 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4420FB14.pdf
Availability of RN50C4420FB14
QUANTITY
RN50C4420FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4420FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C4420FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4420FB14
Related LinksRN50C4, RN50C4420FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4420FB14 Details Description
Related parts for RN50C4420FB14
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP3121QPBCKG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf