Vishay/Dale RN50C4422DRSL
RN50C4422DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4422DRSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/20W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4422DRSL.pdf
Availability of RN50C4422DRSL
QUANTITY
RN50C4422DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4422DRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4422DRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4422DRSL
Related LinksRN50C4, RN50C4422DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4422DRSL Details Description
Related parts for RN50C4422DRSL
CONN RING 16-22 AWG #10 BUDGET datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 1606 datasheet.pdf