Vishay/Dale RN50C4641FRSL
RN50C4641FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4641FRSL
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4641FRSL.pdf
Availability of RN50C4641FRSL
QUANTITY
RN50C4641FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4641FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4641FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4641FRSL
Related LinksRN50C4, RN50C4641FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4641FRSL Details Description
Related parts for RN50C4641FRSL
IC REG LDO 5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
TEST CLIP 20PIN SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf